Rozhledna Bára II

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 50 min
  • Občerstvení: v létě malé občerstvení u rozhledny
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Rozhledna je unikátní atypickou konstrukcí trojbokého komolého jehlanu. Výhled odsud máte na Železné a Orlické hory a Krkonoše. V blízkosti rozhledny najdete občerstvení.

Související památky

V roce 2008 byla na témže místě otevřena stejnojmenná rozhledna (21.června). Již čtyři dny po otevření však byla smetena větrnou vichřicí. Proto byla konstrukce architekta Martina Rajniše vylepšena a doplněna dalšími moderními bezpečnostními prvky, díky čemuž by měla odolat větru do rychlosti 200 km/h. Stavba proběhla od dubna do srpna 2009. Slavnostní otevření bylo 3.9.2009. Jde o dřevěný trojboký jehlan s vnitřním točitým schodištěm a jediným vyhlídkovým ochozem na vrcholu věže. Celková výška je 17 metrů, k plošině nás přivede 78 dubových schodů.


Tipy na výlet

Zámek Žleby

Ze Slatiňan na Žleby po stopách knížete Auersperga aneb z monarchie do první republiky.

Výlet vhodný především pro nejmenší. Dopřejte svým ratolestem pocit, který zažívali středověcí rytíři, když dobývali hrad, ztečí vzali hradby a z věže zachránili...

Nenáročná procházka lesem Vás zavede do srdce severní části knížecí obory na návrší mezi duby k nově opravené věži na Chlumu.