Informace pro návštěvníky

Nenašli jste, co jste hledali? Kontakutjte nás!

Parkoviště

Pokud k nám do Slatiňan míříte automobilem či autobusem, zde najedete pár tipů, kde můžete svého plechového miláčka zanechat.

Kam zaparkovat?

  1. u restaurace„U Zámku“ - jen osobní automobily, menší kapacita, 200 m

  2. u hřebčína - 400 m (pro přístup do zámku využijte Farskou ulici)

  3. u bývalého mlýna - 200 m

Velmi vhodný je výstup návštěvníků z autobusu pod zámkem na počátku pěší zóny. Autobus se potom může otočit na cca 200 m vzdáleném kruhovém objezdu a zaparkovat na parkovišti u hřebčína.

GPS parkovišť:

u restaurace U Zámku: 49°55'16.09"N, 15°48'36.907"E

u hřebčína: 49°55'8.045"N, 15°48'20.474"E

u bývalého mlýna: 49°55'8.762"N, 15°48'43.053"E

Bezbariérový přístup

Bezbariérově je přístupné pouze nádvoří a zámecký park.

Exteriér:
Přístupová cesta ke vstupu do zámku je zpevněna mlatovou cestou, případně vyplněna zámkovou dlažbou či asfaltem. Podélný sklon chodníku ke vstupu do areálu zámku místy dosahuje 15%. Nižšího sklonu lze docílit absolvováním cesty po silnici. Na cestě směřující ke vstupu do zámku v zámeckém parku jsou sklony cca 5%. Návštěvou zámku je možné absolvovat  (pro 2019) 1 stálý prohlídkový okruh. U samotného vstupu na oba prohlídkové okruhy jsou jednokřídlé mechanické dveře s otevíráním dovnitř (šířka 94 cm). Plocha před dveřmi dosahuje šířky více jak 150 cm a hloubky více jak 250 cm. Vstup do pokladny je omezen prahem výšky do 4 cm. Dveře k pokladně jsou dvoukřídlé mechanické s otevíráním dovnitř (šířka křídel 58 cm).
 

Interiér:
Expozice se nachází v ve 2. NP. Z 1. NP do 2. NP vede schodiště o 36 schodech, z toho 17 vede do mezipatra a 19 z mezipatra do patra. (146 cm šířka). Ve 2. NP jsou prahy do 2 cm, pouze 1 práh dosahuje výšky 5 cm. Vyskytuje se zde i jeden zúžený průchod 72 cm široký. Tento průchod se nalézá u Zeleného salónu. Při návratu do 1. NP se zdolává točité schodiště o 42 schodech (šířka 161 cm). V přízemí tohoto okruhu se vyskytuje několik jednotlivých schůdků. Prahy zde jsou do 7 cm. Po příchodu na nádvoří pokračuje prohlídka do -1.NP (rozšířený prohlídkový okruh). Do tohoto podlaží se dostane návštěvník po přímých schodech (šířka 145 cm). V tomto podlaží se překonává velké množství schodů a zároveň se zde vyskytuje 1 zúžený prostor do 60 cm. V těchto prostorách se nalézá i větší množství nerovností. Prahy jsou zde do 7 cm. E

WC:
Bezbariérová toaleta je již postavena, avšak čekáme na dokončení rekonstrukce navazujících prostor.

Mazlíčci

Psům a jiným zvířatům je vstup do zámku a do zahrady zakázán. Se psem, a to pouze na vodítku, můžete projít napříč areálem od zámku ke stájím a ke klapačce po turistické značce.

Cyklisté

V areálu zámku a parku Slatiňany je jízda na kole zakázána. Kolem areálu však vede cyklostezka po zpevněné silnici a cestě. Pro návštěvu zámku si můžete kola zamknout ke stojanům před branou do nádvoří. Z bezpečnostních důvodů je tento prostor monitorován kamerovým systémem.

Zázemí pro děti

dětské hřiště, dětské hospodářství

Občerstvení

V blízkosti zámku se nachází několik výborných restaurací, které Vám můžeme doporučit. Přímo v areálu zámku pro Vás připravujeme kavárnu.

  • Restaurace U Zámku - 200 m (www.ubytovani-uzamku.cz)
  • Henry Burgers - 500 m (www.henryburgers.cz)