Svatba na zámku Slatiňany

Hledáte výjimečné místo pro Váš svatební obřad?

Uspořádání svatebních obřadů v areálu zámku Slatiňany je možné od 12.6.2020.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Co pro to musíte udělat?

 1. mít se rádi
 2. kontaktovat matriku MěÚ Slatiňany (tel. +420 469 660 245) - zde rezervujete termín svatby

 3. zavolat k nám na zámek - Ing. Jaroslav Bušta (+420 725 847 258), domluvíme se na prohlídce Vámi vybraného místa - nejlépe cca 2 měsíce před termínem a sepíšeme smlouvu o pronájmu prostor a doladíme podrobnosti (příjezd, parkování, hudbu, časový harmonogram, atd...)

 4. odhodíte starosti a řeknete ANO

 

Místa ke konání svatebních obřadů pro rok 2020:

Přístaviště u jezírka kapacita 60 osob, 8 míst k sezení
Louka u jezírka     kapacita 60 osob, 8 míst k sezení 
Interiér zámku    kapacita 45 osob, 20 míst k sezení
 

Termíny svatebních obřadů pro rok 2020:

 1. První víkend v měsíci se svatební obřady nekonají
 2. Termíny určuje matrika Slatiňany (pátky, soboty)
 3. Rezervace provádí matrika Slatiňany od 1.10. vždy na rok následující
 4. Na jeden obřad je vyčleněna doba cca 40 minut

CENY za pronájem

 1. Nájemné - v zahradě či interiéru, 8.000 Kč vč. DPH
 2. Správní poplatek je hrazen matrice Slatiňany

INFORMACE A POKYNY PRO  SVATEBČANY

Svatební obřady se konají v termínech stanovených matrikou Slatiňany a po uzavření smlouvy s Národním památkovým ústavem, správou zámku Slatiňany. Termíny svatebních obřadů jsou z provozních důvodů zámku a časových důvodů matriky dané a neměnné. Ohledně rezervace svatebních termínů kontaktujte nejdříve matriku Městského úřadu ve Slatiňanech na tel. čísle +420 469 660 245. Dalším krokem je zaplacení krátkodobého nájemného. Nájemné se platí hotově na správě zámku od pondělí do pátku po předchozí domluvě. Datum uzavření smlouvy a platby si prosím domluvte se správou zámku v dostatečném předstihu.

Za uskutečnění svatebního obřadu se na základě uzavřené smlouvy platí Národnímu památkovému ústavu krátkodobé nájemné (ceny za pronájem viz výše). V nájmu je zahrnut agenturní poplatek za přípravu prostor a za standardní květinovou výzdobu na stole. Fotografa zámek nezajišťuje. Fotografování novomanželů v interiérech zámku není v ceně zahrnuto a koná se pouze za přítomnosti pověřeného pracovníka správy zámku, a to ve vybraných místnostech bez možnosti využít nábytek k sezení apod.

Hudební doprovod svatebního obřadu si snoubenci zajišťují sami. Ubytování svatebčanů ani hostina v zámeckém areálu nejsou možné.

Svatební obřady probíhají za plného návštěvního provozu. Snoubenci i svatebčani jsou tím pádem povinni brát ohled na ostatní návštěvníky areálu, dodržovat podmínky týkající se parkování vozidel, návštěvní řád památky a obecně závazné předpisy. 

Po areálu není možné jezdit žádnými dopravními prostředky (automobily, motorkami, ani kočárem). Jízdy kočárem mimo areál zámku je nutné si domluvit v hřebčíně Slatiňany.

Pro uspořádání svatebního obřadu lze využít také následující místa:

 1. Státní zámek a park Hrádek u Nechanic
 2. Státní hrad Kunětická hora
 3. Státní zámek Litomyšl